...jak se z medicíny zbláznit jen částečně...

Já, Chlapovy HH a tak okrajově oko

27. října 2008 v 20:48 | Lenjulenka |  Já a zkoušky
Tak tedy slibované zážitky ze Střešovic:
Po ránu se mi opět schovaly punčocháče. A hřeben. Nevím, jak to mé věci dělají, ale vždy, když je nejvíc potřebuju, jim asi narostou droboulinké nožičky a odcestují do neznámých zákoutí našeho pokoje. Tento dojem v poslední době umocňuje také to, že Chlap ve zvýšené míře rozesévá po pokoji své HH. Hory hadrů. Nevím, proč se mu zalíbilo zrovna místo u dveří, tam dlí HH jménem "co jsem měl na sobě dnes". Tato HH je většinou rozčechrána; nositelné kusy oblečení znovu oblečeny nebo shledány smradlavé méně než hodně, pročež se přesunou na HH na židli u jeho stolu ("co jsem vytáhl ze skříně a co ještě - možná - budu nosit"). Což znamená, že na přídveřní HH zůstavají povětšinou trencle a ponožky, dělící se o životní prostor s jeho batohem, pláštěm a neexistujícími poznámkami ze školy. Btw. plášť setrvává v nezměněné poloze již něco přes týden, kdoví proč zrovna na odpaďáku. Třetí HH je na židli pod oknem ("vyprané věci, co tam Lenička před časem naskládala, a já si je ještě nebyl schopen uložit do skříně").
Prohrabala jsem půlku skříně i dvě ze tří HH a nakonec rezignovaně odešla na zkoušku v punčocháčích, jejichž rozkrok mi končil někde v půli stehen. Kdo nezažil, nepochopí, jak nepříjemné to je ;)
Na Hradčanské ne a ne přijet tramvaj. Dvacítka, osmička, zase dvacítka, další tramvaj... a já si myslela, jak ještě budu mít spoustu čase na kafe :/ Místo toho jsem udýchaná, psychicky i fyzicky vyčerpaná po podpatkovém sprintu do 3. patra Oční kliniky, bez kapky kofeinu, šla rovnou na potítko. Doc. Výborný zkouší podle svého jména; pro znalé i neznalé snad netřeba psát víc :)
Směr anatomák: jedu brzo, ale klouby DK neumím, pročítám to v tramvaji a nemá to valného výsledku. Stále žádný kofein... Jelikož as. Ch. byl tohoto dne indisponován, učil místo něj (zejména čtvrťáky a páťáky) oslavovaný Jirka Beneš:
"Jak poznáme na rtg, jestli je to ženská nebo mužská pánev? Nejdřív se podívám na příjmení - jestli je tam -ová." Ovšem pozor na cizince! :D
Taky jsem ve své učebnici znovuobjevila poznámku u kyčelního kloubu - je to kloub kulový, jednoduchý a omezený. Má poznámka - "jako mužský mozek". Nevím proč, ale díky tomu si to perfektně pamatuju; pánům kolegům jsem z čistě pedagogických důvodů doporučila modifikaci poznámky na "jako ženský mozek". Jinak si kupodivu nikdo nepamatoval, co je to Rubeškův manévr, jsem zklamaná. Ach ti čihákovci! ;)

PS. Chlap mi nakoukl přes rameno a prohlásil, že kdyby nechlastal, chodil domů včas, poctivě se učil a nezakládal žádné HH, tak by s ním byla nuda a já bych ho už neměla ráda. Asi má pravdu. :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hajzldedek Hajzldedek | 27. října 2008 v 21:55 | Reagovat

Woe, Cihak je 100x lepsi, na druhou stranu Petrovicky ma tak prijemne jemny papir, to v nouzi jako kdyz najdes.

A kolik jsi toho napsala ty? Kdyz nepocitame rocnikovou praci na gymplu na tema "Sklizen brambor v rozvojovych zemich". Petrovicacko.

2 Katty Katty | 27. října 2008 v 22:02 | Reagovat

tvuj blogisek je upa super,mocinky ho lafuju.Je skwely ze zijou tak upa free a cool lidicky.

3 Lenjulenka Lenjulenka | 27. října 2008 v 22:32 | Reagovat

Hajzldědku, je to věc názoru, já radši Petrovického, no a co, nemusíš tady na mě hned útočit. A pro tvou informaci jsem třeba napsala a nascanovala komplet zápisky z histoly nebo vypracovala patologii ledvin a kůže, které léta zůstávaly nevypracované. :P

Katty: děkuju za tak emocionální vyjádření tvé spokojenosti s mým blogem ;)

4 Hajzldedek Hajzldedek | 28. října 2008 v 10:10 | Reagovat

No teda! A jaky to ma ISBN, at si to najdu v Elsevieru?

PS: Pokud vim, patologii ledvin napsala, na strankach IKEMu uverejnila a bohatou obrazkovou prilohou doplnila MUDr. Honsova.

Ale jinak supr dupr blogina!

5 Mariana Mariana | Web | 28. října 2008 v 11:03 | Reagovat

Byla jsem tu jednou,dvakrát,třikrát a teď už sem musim chodit číst pravidelně :o) Supr supr

6 Lenjulenka Lenjulenka | 28. října 2008 v 12:36 | Reagovat

dědku, dědku, čti to pořádně; psala jsem, že jsem "vypracovala" otázky z ledvin ;)

Marianna: děkuju :)

7 Hlísta Hlísta | 9. ledna 2009 v 23:03 | Reagovat

Já jen koulim očima! Blogisek jo cool a free, Tebe taky uplne lafuju a chodit sem chci denně, woe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama