...jak se z medicíny zbláznit jen částečně...

Stážujeme na Bulovce...

4. října 2008 v 0:59 | Lenjulenka |  Škola a tak podobně...
Středa 1.10.
Po e-mailové domluvě se scházíme s doc. K. ve VFN. Doc. K. nás vybaví podivnými kartičkami, které prý máme podepsat (co jsme sakra teďka za kruh?? prý 4104, a já se tak těšila na to 4004 ), ujistí nás, že absence nejsou možné (nálada klesá k teplotám zimy mírného pásu) a obratem nás odesílá na Bulovku. S psím pohledem se s doc. K. snažím dohodnout, aby mě příští pátek pustil na anatomák, načež si vyslechnu litanii uvozenou slovy "nestudujete anatomii, ale medicínu!" (nálada typu Kamčatka v lednu).
Cestujeme na Bulovku.. a cestujeme.. a pořád ještě jedeme. Ha - pole, louky, hejna vran a tam najednou nemocnice! Smlouváme se na vymlouvacím plánu, proč jedeme tak pozdě - že jsme prostě v kruhu všechny ženské a náš orientační smysl pokulhává. Nevím, jak se ale chtějí vymluvit naši dva kolegové.
Ústav radiační onkologie má 2 budovy. Samozřejmě vlezeme do té špatné.
My: "My jsme medici." Sestřička: "A co tu chcete??" ...copak asi?
Konečně najdeme primáře V. Primář V. nechápavě hledí na kartičky: "Jste si jistí, že jsme na vysoké škole..?" Poté, co mi prim.V. odpoví na to, že mu v pátek uteču ze stáže, sladké "dělejte si, co chcete" (juchichich juchů), nás odesílá domů.

Po povinném drbacím kafíčku se spolužačkami jedu pro chlapečka, co po odpoledních hlídám; vezmu to z Albertova pěšky na Vyšehrad a sbírám po cestě kaštany. Budeme dělat panáčky.
Doma sjíždíme Krtkova dobrodružství. Krtek je prostě nejlepší.

Zítra nehlídám, budeme se na AÚ radit. Hlídá Chlap - poprvé - hahaha. Na druhou stranu se ve mě probouzí netušený mateřský pud a sepíšu mu áčtverkový tahák, kterak s děckem nakládat. Včetně toho, jak se s vozíkem vměstnat do pidivýtahu tak, aby opravdu odjel a nebo jak mu na záchodě správně svlíknout kalhoty. No jen ať si to chlapec natrénuje ;)

Čtvrtek 2.10.
U FNB objevuju super bufet. Najednou se FNB stává mou nejoblíbejší nemocnicí. VFN se může jít zahrabat.
Odcházíme na lůžkové s mladou paní dochtórkou. Po krátkém úvodu nás zavede za pacienty. Máme smůlu, že zrovna nic zajímavého neuvidíme - u půlky pacientů ještě žádná pořádná toxicita není, u zbytku se to už spravilo.
Na soor je prý nejlepší cucat Clotrimazol-vaginální tablety. :D
Na ozařovnách nás nejvíce zaujmou odlitky pacientů z termoplastu. Já jsem okouzlena jejich 3D modely; to je ale barviček!! Nám přidělený MUDr. nechápavě hledí na kartičky, nicméně podepisuje i ty nevyplněné.

Zdrhám na AÚ a samozřejmě jdu pozdě. Během porady křečovitě svírám mobil v ruce a neustále kontroluju, zda Chlap nevolá, že přizabil dítě. Nevolá, díky bohu.
Chlap se vrací v povznesené náladě, dítě žije. Hurá. Dívali se na Krtkova dobrodružství.
Krtek je prostě nejlepší.

Na koleji vyhlašuji pátrání po Mamutovi. Mamut je modrá stolička, která se mnou prochází studiem už od prváku, tudíž k ní mám citový vztah. Chlap ji zapomněl na balkóně a někdo ji v mezičase čórnul. Svině.

Pátek 3.10.
Den zahajuji tím, že na koleji uklouznu a sjedu schody po kolenou. Světe div se, nic jsem si nezlomila.
Chrtím se na Bulovku, abych půl hodiny čekala na přednášejícího, vyslechla si 20 min. přednášky o brachyradioterapii (a zrovna mě to začalo bavit, sakra!!) a pak se sbalila a chrtila se na AÚ. Samozřejmě jdu pozdě (ale as. Ch. ještě později, je to v suchu).
Nepozorovaně zapluju mezi prváky, což zřejmě způsobí, že asistentka D., nesouc kosti na pujčení, nepostřehne mou přítomnost. Musím tedy vystoupit z anonymity a přebrat kosti. 2 mandibuly, 20 žeber (na co jim sakra je 20 žeber...?), jeden femur jak od basketbalisty a k tomu trpasličí ulna a radius. Paňácu eventuelně složenou z těchto exemplářů bych osobně otipovala na těžkou vývojovou vadu a parciální hermafroditismus.
Studentíci zděšeně hledí na as. Ch., jak popisuje na kostech každý hrboleček. Ujišťuju je, že bude hůř. Muhehehe!! :D

Mamut stále nikde. Svině jedny nenechavé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama