...jak se z medicíny zbláznit jen částečně...

Stáž na chirurgii mě neustále naplňuje novými dojmy

19. listopadu 2008 v 23:06 | Lenjulenka |  Škola a tak podobně...
...ale bohužel ne poznatky; má trpělivost se vytrácí a spánkový deficit progreduje.
Pro veliký úspěch jsem si tedy dnes dala repete s dr. V. Musím říct, že nezklamal. Po půlhodinovém lelkování za jeho zády (při kterém jsem stihla pokreslit dvě stránky v sešitě a on přepsat dva chorobopisy) se beze slova zvednul a vyšel vykonat vizitu za asistence X sester, Y fyzioterapeutek a Z žákyněk. Má hlavní funkce spočívala v zavírání dveří za tímto stohlavým a čtyřsetúdým procesím a vynuceným postávání v koutě s přiospalým výrazem... Kafe jsem holt dnes ráno nestihla.
Je zřejmě zbytečné vysvětlovat, že když má někdo metr padesát (jako já), jen těžko drží při svých krátkých nožičkách tempo s člověkem, který má metr devadesát (jako on). V plášti a s fonenďákem vlajícím u krku se sprintuje jen nesnadně, ale aspoň jsem mohla děkovat nebesům za jejich prozíravost, která mě dnes nechala zapomenout doma papuče. Nebýt tenisek, mohli si mě traumatologové již několikrát zařadit do operačního plánu.
Rozhodla jsem se, že papuče budu nadále zapomínat plánovaně.
Před hlášením jsem opět nestihla kafe, únava si v jeho průběhu tudíž začala svou vybírat daň a spolužačka do mě musela poslední čtvrthodinu šťouchat, abych nepřepadla po hubě dopředu. Dr. V. mi poté ohlásil, ať na něj počkám na ambulanci, že si ještě něco musí telefonicky zařídit. Telefonát se protáhl na cca 50 minut (stihla jsem si osedět oba tubery, pomalovat další 3 stránky sešitu, vystát několikero důlků a v desetiminutových intervalech měnit barvu od bílé přes zelenou až po třešňově rudou). Osazenstvo čekárny ze mě už muselo mít řádnou reality show. Nejradši bych byla zalezla do některých dveří, ale když je jich v ambulanci 20 na 5ti metrech čtverečních, rozhodla jsem se to vzdát a být zase pro jednou zcela pasivní. S dr. V., který se nakonec odněkud vynořil, jsem na ambulanci strávila 10 minut (v průběhu nichž stačil prohmatat dva lokty) a odnesla si jeho - již třetí a doufám, že i poslední - autogram.
Kafe zautomatuorig. No. I (unam)...!!!!!
Místo semináře dr. M. o kolorektálu jsme poslouchali libou kakofonii sbíječek a vrtaček, doplněnou občasným rázným bouchnutím kladiva. To dolaďovalo obrazovou dokumentaci kolektomií, anastomos a stomií s takovou přiléhavostí, že jsem zauvažovala o použití podobného audiovizuálního motivu coby postmoderního uměleckého tvaru.
Kafe zautomatuorig. No. II (duas).
Následně jsme se se spolužačkami hrdinsky rozhodly strávit další 4 hodiny na ambulanci s cílem získat tolik podpisů, co jen z dr. F. vytřískáme. Já jsem vytřískala 4; žel bohu jen pro účel pátečních úprků na Anatomický ústav.

Highlight dnešního dne 1.:
Dr. V. nad rentgenem: "Hmm, tak to bude na operaci.." (fraktura olekranu)
Paní přišla, v rukách nákupní tašky.
"Kdy se vám to stalo?" "To bude tak 10 dní.." - "Nebolí vás to?" "Nee." - "A hýbete s tím?" "Ale joo." - "A máte s tím vůbec nějaký potíže??" "Ale je to jakýsi nateklý..."

Highlight dnešního dne 2.:
Pán přišel o berlích, se šíleně nateklým bércem a chodidlem a už ve dveřích začal rychlostí cca 500 slov za minutu: "Pane doktore, já abych vás nezdržoval..." a výlev o tom, jak a co s tou nohou a jak půjde na tu vodoléčbu v únoru a že si to maže čímsi že to zapomněl jak se to sakra jenom... že mu to předepsala paní doktorka Nováková, to je vynikající, pr-vo-tříd-ní lékařka! a že teda v únoru jako se má přijít ukázat nebo už v lednu, víte já v lednu toho šestého nemůžu, jo a sedmého hned můžu jooo? já to zatěžuju, jenom jak můžu, to víte, šlapu na to, co to jde, jako to jooo; no víte paní doktorka Nováková, to je vy-ni-ka-jící odbornice, ona mě posílá na ty rehabilitace, ale ty mi skončí až v únoru a to se potom mám jako přijít ukázat joooo?
Dr. F. nám po jeho odchodu vysvětlil, že pán se zřejmě léčí na všech odděleních VFN, jenom ne na psychiatrii, kam by jako na jediné oddělení skutečně patřil. Taky nám vyprávěl, jak pán několikrát odmítl operaci svého zlomeného kotníku, opakovaně si rozdupal sádru a luxoval si hlezenní kloub takovým způsobem, že mu hrozila amputace.
Paní doktorka Nováková je zřejmě pr-vo-tříd-ní lékařka.

Highlight dnešního dne 3.:
Kafe zautomatunaanatomákuorig. No. III (tres).
a pitevna, pitevničkaaaa..... není nad to se po 8 hodinách strávených na chíře pořádně načichat formolu!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laura Laura | 20. listopadu 2008 v 11:00 | Reagovat

Zajímavý..mohl by to být dobrej námět na knihu nebo seriál :-)např.Nemocnice v realitě apod.:-)

2 Val Val | 20. listopadu 2008 v 15:34 | Reagovat

Vydrz!:-) Nechci te strasit, ale ty dva tydny na chire ve VFN byly z celych 6 tydnu jedine zajimave (vetsina z nas sice nemela takove zkusenosti jako ty, to je pravda:-)), pak jeste Bulovka, kde se budete ucit sit na neoprenech...Krc byla uplne na ho.no ( prednosta postrach a ta zenska pro vyuku jeste horsi-jednou jsme se pred ni schovali v kumbalu:-)) nejlepsi je tyden v kachlikarne-ani jednou jsem tam nebyla!:-)

3 Val Val | 20. listopadu 2008 v 15:43 | Reagovat

A jeje, jeste musim napsat, ze na kardiochire byl pro me docela zazitek videt operaci na pracujim srdci-to abych ji neskodila:-) Ale jeden ze seminaru tam byl jednim z nejhorsich na medine vubec-ten doktor z nas udelal takove debily, ze jsme se modlili, at uz nas pusti domu..

4 Lenjulenka Lenjulenka | 20. listopadu 2008 v 15:54 | Reagovat

Jaj, samé lepší, no... příští týden jsem právě na kardio. Ale dnes na ambulanci to bylo dobré, řekla bych nejlepší za ty 2 týdny; dr. Tesař je úžasný! Asi tedy odchodím Krč po odpolednách na Karláku :D

5 Ballero Ballero | E-mail | 25. listopadu 2008 v 22:54 | Reagovat

Koukam jaka vyhra byla staz z chiry na bulovce :)

6 Lenjulenka Lenjulenka | 25. listopadu 2008 v 23:02 | Reagovat

Jj, Chlap furt chodí domů a chlubí se, jak držel háky, jak dělal vyšetření per rectum, dneska, že zase šil a je zapsaný do protokolu jako druhý asistent... aaach jo ://

7 Lenisa Lenisa | 25. října 2016 v 9:59 | Reagovat

Nedávnou jsem podstoupil chirurgický zubní zákrok u skutečných profíků a ani to po operaci nebolelo-

http://www.praguedentalclinic.cz/cs/sluzby/stomatochirurgie/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama