...jak se z medicíny zbláznit jen částečně...

Den D

13. prosince 2008 v 19:16 | Lenjulenka
Den D nadešel... a ním nadešel i můj třes, nausea a nechutenství; připadala jsem si, jako bych ten popitevák dělala sama a navíc na třetí pokus.
Po absolutně tragických praktikách, kdy nikdo nevnímal okolní svět a 40 skelných očí nepřítomně hledělo do blba (popřípadě tajně pod lavici do učebnice na svaly), jsem je odeslala na oběd se slovy "hlavně se nepřežerte", na což navázal as. Ch. slovy "ale pořádně se najezte, ať si zvýšíte glukózu". Já jsem teda do sebe nebyla schopná vlomit nic kromě kafe.
V šatně už čekali mí dva úžasní, skvělí, nejlepší a nejdokonalejší demonstrátoři (óóó tisíceré díky, Markétko a Petře!!), oba dobře naladění a ani kapku nervózní. Když viděli můj roztěkaný, vyděšený pohled postřelené divé zvěře, velmi rychle pochopili a nacpali mě čokoládou. Zapřísahala jsem je, ať napovídají, co můžou, protože jestli to špatně dopadne, třeba přijdu o svůj osobní příplatek 45 Kč. :D Pak jsem si šla dát další kafe a Petr prohlásil, že jsem asi závislá na automatech. Jsem. Přiznávám. Nebýt automatů, život by mě netěsil a utápěla bych se v žalu a lítosti svého prázdného a bezúčelného bytí. :)
Nadešla hodina H. Zkoušel nás šéf a doc. S., oba díky bohu ve velmi dobré náladě; ani jeden nám naštěstí nepohaněl naše dvoutýdenní pitevní úsilí a nebylo ani mnoho námitek ke znalostem, resp. neznalostem studentů. Jediný zádrhel se objevil při hledání cephaliky - podotýkám, že již předem marné; prostě - bylo tu, není tu. Proto jsem nabídla ke studijním účelům své vlastní žíly, zřetelně prosvítající mou aristokraticky bílou kůží ;) Doc. S. to ovšem nedocenil, prohlásil "ale fuj, takové klikaté" a byl nucen sám vyhrnout rukáv.
Jelikož k nám nacpali ještě dalších 9 opakujících nešťastníků, zkoušení se protáhlo na více než 2 hodiny, morálka postupně klesala a zachovávat status quo bylo čím dál tím těžší - ke konci už nám s demonstrátory pěkně začínalo hrabat. Když byla rozdáná poslední známka (mimochodem krásné áčko :), mé veselé šílenství propuklo naplno. Markéta s Petrem, ač za těch 14 dní zvyklí na mnohá úskalí mé osobnosti, na mě podezřívavě hleděli a ptali se, jestli jsem se náhodou něčí "neposilnila". Jistě, foveola radialis, vyzkoušeno v praxi. :DD

Konečné skóre: 6 áček, moooc béček, 2 céčka a 3 vyhození psychičtí labilové :´((( Jo, to byli přesně ti, o kterých jsem věděla, že ví... Tak holt příště; věřím tomu, že to vyjde.

Oslava byla hodně krutá. Doslova. Nejdříve jsme šli do Uteru kvůli těm, kteří odjížděli domů, pak jsem se s vedlejším stolem přesunula do další hospody a pak konečně na tu pravou oslavu. Tam jsem pochopitelně přišla už v hodně povznesené náladě a její umocňování pokračovalo... Když odhlédnu od následků (vyspávala jsem to do půl čtvrté odpoledne...), byl to úžasný večer, díky kterému jsem zjistila, že veškeré mé snažení a úsilí opravdu nejde vniveč a že si toho "mí" prváci váží. A dostala jsem od nich krááásné náušnice :) Juch!
ad foto: my a naše dary ;) (mé nové krásné náušnice bohužel nejdou vidět, ale Markétčiny ano - a Petrův dar mi stále masíruje hlavu...;))


A slibované vysvětlivky pro nemediky, zatím-nemediky a nezdravotníky:
nausea = nevolnost
demonstrátor = starší, zkušenější a vzdělanější student, který učí prváčky na pitvách
šéf = prof. G., přednosta Anatomického ústavu ;)
cephalica = myšleno vena cephalica, taková jedna podkožní žíla na horní končetině
foveola radialis nebo taky fossa tabatiere, je jamka, která vznikne pod palcem na hřbetu ruky po jeho maximálním odtažení; jak již druhý název napovídá, šňupe se z ní tabák (a jiné srágory...)
Uterus = náš polooficiální fakultní pajzl (v překladu to znamená děloha :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marketa Marketa | 14. prosince 2008 v 14:27 | Reagovat

Lenicko, Lenicko.......co my bysme bez tebe a nasich uzasnych demonstratoru delali???? byli bysme uuuuplne ztraceni....fakt moc moc moc moc moc moc dekujem!!! ;)

2 Lenjulenka Lenjulenka | 14. prosince 2008 v 14:32 | Reagovat

Já taky moc moc moc moc MOC děkuju!!! Jste úplně úžasný kruh a já jsem strašně ráda, že učím zrovna vás! :***

3 zuhynstovka zuhynstovka | E-mail | Web | 14. prosince 2008 v 16:16 | Reagovat

Moc zajímavý článek toto...

4 Lenjulenka Lenjulenka | 14. prosince 2008 v 18:48 | Reagovat

zuhynstovka: děkuju ;)

5 Laura Laura | 15. prosince 2008 v 6:14 | Reagovat

Pěkný..já už mám taky ted takové období, kdy mám nervy trochu napnuté ze zkoušek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama