...jak se z medicíny zbláznit jen částečně...

Vánoční (skoro)résumé

26. prosince 2008 v 11:46 | Lenjulenka |  Pocity, pohnutky, mé filozofické úvahy a jiné pitomosti
Můj žaludek nesouhlasí s Vánocemi a já mu každoročně dávám za pravdu. Letos protestoval obzvláště vehementně, často až slyšitelně a hmatatelně, díky čemuž jsem se definitivně zařadila do skupiny vánočních skeptiků - na co kupovat věci, které dotyčnému obdarovanému stejně k ničemu nejsou (např. svému dospělému bratrovi jsem, nevědouc co by, koupila hlavolam); dostávat dárky, které bych si stejně koupila nebo dostala, a sežrat obrovské množství cukroví, které vám stejně nějak extrémně nechutná, leze vám ušima, ale tak nějak z té vánoční "povinnosti a zvyklosti" ho do sebe ládujete, až se po pár dnech nevejdete do fungl nových kalhot...?
Například každoročně dostávám pyžamo. Předloni pyžamo s hvězdičkami, loni pyžamo pruhované, letos pyžamo puntíčkované, s vyšitými podivnými zvířátky, o nichž se dá jen těžko soudit, ke kterému živočišnému druhu mají patřit. Tradičním darem jsou též bombarďáky od babičky, která má velmi zvláštní představy o velikosti mé zadnice, pročež dáreček většinou končí v maminčině šatní skříni, či je naopak uložen do hlubokého šuplíku přechovávajícího oblečení pro případ atomové války a vleklého celosvětového hladomoru. Kosmetika se letos kupodivu nekonala; rodina zřejmě seznala, že "napřírodno" jsem krásnější a přitažlivější ;)
Po Štedrém dni se konají návštěvy. Naše rodina má bohužel velmi široké příbuzenstvo, což znamená velmi široký výběr cukroví, bramborových salátů, chlebíčků a alkoholu. Travicí systém má pak na výběr velkou škálu potíží, od zvracení a průjmu po biliární koliku či ileus.
Dnes nás čeká návštěva druhé části příbuzenstva a další vyvážená a GITu přátelská strava. Tuším, že obnova mé žaludeční sliznice ad integrum potrvá až do Tří králů.

Je-li libo anketku, najdete ji nad komentáři :)

Překlad:
biliární kolika - ucpe-li žlučový kamínek vývodné cesty žlučové, propuknou kruté bolesti, člověk se kroutí jako paragraf, taky zvrací a je nucen vyhledat (povětšinou) chirurga - prostě takový velmi příjemný stav
ileus - stav, kdy obsah střeva nepostupuje - též velmi příjemná situace, smrt zaručena do řádově desítek hodin, nezasáhne-li erudovaný odborník
GIT = gastrointestinální trakt - trávicí systém
ad integrum - do úplného uzdravení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | 27. prosince 2008 v 9:35 | Reagovat

Za tohle by sis priste zaslouzila pod stromecek leda tak nasrat. Je to vuci tvym blizkym dost hnusny. Btw, docela trapna moda, stezovat si na vanoce. A slovnicek pojmu je vrchol trapnosti. Co si o sobe myslis proboha?

2 Laura Laura | 27. prosince 2008 v 9:54 | Reagovat

To Honza- fuj, ty jsi teda protivnej prevít...

Jiank hezký..:-)

3 Lenjulenka Lenjulenka | 27. prosince 2008 v 18:15 | Reagovat

Honzo, mně nezbývá, než se pousmát... ;) Tohle se prostě nedá nijak sofistikovaně okomentovat - slova jako "nadsázka", "ironie" či "sarkasmus" ti zřejmě nic neříkají, že? :*

4 Doctor Doctor | 30. prosince 2008 v 16:16 | Reagovat

Trefně a pěkně napsáno :-) a honzovi děkujeme za charakterní příspěvek

5 Doctor Doctor | 30. prosince 2008 v 16:16 | Reagovat

Trefně a pěkně napsáno :-) a honzovi děkujeme za charakterní příspěvek

6 Laura Laura | 31. prosince 2008 v 10:33 | Reagovat

Lenko,vše nej do roku 2009 :-)

hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky,pohody a studijních úspěchů

7 Ally Ally | 31. prosince 2008 v 20:10 | Reagovat

Super blog.....moc mi pomohol....dakujem ze si ho vytvorila =)

8 Lenjulenka Lenjulenka | 2. ledna 2009 v 0:34 | Reagovat

Ally, moc děkuju za pochvalu. :)

Lauro, též přeju vše nej do nového roku - ať se ti vše daří, tak jak bys chtěla!

9 Volavka Volavka | 7. ledna 2009 v 13:11 | Reagovat

Leni, užasný. Tvůj smysl pro humor je naprosto jedinečný a originální a tvé psaní nejen po stylistické stránce je MOC dobrý. Když otevřu tvůj blog, pousměju se a hned je mi líp.

Jinak, já se o Vánocích tak přežrala kaviárem, že jsem celkem po 50. chlebíčku celá zrudla, dostala kopřivku, mírně se stresem z toho, že umřu, udusila a asi 2 hodiny jsem pak pobývala na záchodě za škodolibého posmívání mé mladší sestry. To samé následovalo o dva dny později - akorát jsem místo kaviáru konzumovala ve velkém ořechy. Asi jsem na ně alergická.

Měj se hezky a piš dál, takovejch Honzů si nevšímej. Uvidíme se v pátek :))

10 Lenjulenka Lenjulenka | 7. ledna 2009 v 23:08 | Reagovat

Volavko, děkuju moc, tvé ocenění pro mě opravdu hodně znamená :) Btw. nechceš si taky založit nějaký blog? Jistě bych byla pravidelným čtenářem! Tohle je fakt výborná historka :D

11 Volavka Volavka | 8. ledna 2009 v 16:48 | Reagovat

To asi ne, za prvý bych to asi vůbec neuměla, za druhý bych to při své rychlosti nebo spíše pomalosti nestíhala korigovat s dalšími věcmi jako je učení, jídlo, učení, jídlo, pití a za

třetí velmi, podotýkám VELMI špatně snáším negativní kritiku.

Co je pravda je, že čím dál tím více lidí má oslabený a narušený smysl pro humor a slovo "nadsázka" mnoha z nim opravdu nic neříká.

Mám s tím špatné zkušenosti, protože jsem si asi před rokem dopisovala s jednou holkou, se kterou jsme se nepohodly, protože jsem z jistých důvodů nemohla splnit, co jsem slíbila, omluvila jsem se jí, ale to nepomohlo a ...

V emailech jsem použila jedno obrazné spojení a pár metafor a ... ta pošta skončila na stole ředitele. Ta holka o mě prý měla strach.

No a ředitel zavolal mé doktorce, jestli jsem jako v pořádku a ona mu řekla, že díky lidem a učitelům z jeho "ústavu" jako v pořádku nejsem a tak dále.

Bylo to fakt příšerný sedět před naprosto cizím chlapem, který drží v rukou vaší korespondenci s barevně podtrženými větami, které jste napsali a je mu úplně jedno, že se vám hroutí svět.

Chtěla bych ho vidět, co by říkal tomu, kdybych to,co jsem jen v symbolech naznačila, napsala na rovinu. Musel by se asi jít zpovídat pánubohu.

No nic, to já jen tak pro zajímavost, abyste viděli, kam až může člověka humor (přiznávám trochu drsný) dovést.

Ale kdo to má ksakru vydržet?

To už si nemůžeme dělat srandu ani sami ze sebe?

12 Lenjulenka Lenjulenka | 8. ledna 2009 v 18:35 | Reagovat

Bohužel, schopnost sebeironie se stává čím dál tím vzácnější vlastností :( Spousta lidí se bere až příliš vážně a nechápe, že někdo jiný si dokáže utahovat sám ze sebe...

Negativní kritiku jsem taky vždycky blbě snášela, ale postupem času se s ní dokážu čím dál lépe srovnat; pokud je to konstruktivní, nezaujatá kritika a souvisí s tématem (tedy ne takový výkřiky stylu "si úúúplně blbbááá!!"), pak si z ní dokážu vybrat i to pozitivní a zamyslet se, co příště udělat lépe. Sto lidí, sto náhledů na věc; navíc konkrétně internet je médium značně anonymní a proto tady každý může činit slovní průjmy, jaké jen chce - je třeba se od toho trochu odpoutat a zapřemýšlet, zda by daný frustrovaný jedinec byl schopen podobného projev tobě tváří v tvář. Věřím, že takto arogantních jedinců by se našlo poskrovnu.

Na závěr - moje maminka tvrdí, že pokud se člověk nepochválí sám, nikdo jiný to za něj neudělá :DD S jistou dávkou nadsázky tato větička může velmi ulehčovat život :)

13 Ginushqa Ginushqa | Web | 17. ledna 2009 v 21:06 | Reagovat

For Honza : Si nechutnej spratek

For Lennjulenka : No - čtu tvé články často a teď, když už jsem "konečně" plně dotvořila svůj blog píšu ti komentík:

Si naprosto úžásná, máš slvělej smysl pro humor a hmm.. jak bych to řekla ?? Pevný žaludek ?? :D

14 Lenjulenka Lenjulenka | 17. ledna 2009 v 22:38 | Reagovat

Ginushqo, moc děkuju za pochvalu i za podporu :)

Jinak spíš než že bych měla pevný žaludek, mám zocelené nervy - pár let studia medicíny a pohybu v prostředí českého zdravotnictví každého tak nějak.. zcyničtí... nejen co se týče tématu nemocí, bolesti, smrti a dalších věcí s tímto oborem spjatých, ale i tak nějak celkově. Znám jen velmi málo lidí, co si po nějaké době na medicíně dokázali zachovat "čistou duši". Cynismus nás totiž chrání před hlubokou depresí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama