...jak se z medicíny zbláznit jen částečně...

Duben 2009

Jsem totální magor...

30. dubna 2009 v 19:51 | Lenjulenka |  Škola a tak podobně...
Po více než týdnu nucené sálové abstinence mi v pondělí konečně byly vloženy do rukou háky. Už od rána jsem se těšila jako předškolák na příjezd kolotočářů, nervózně se kroutila na psychiatrické židličce, jako by mi pod zadkem rejdila ježčí rodina, a počítala minuty.

Akademický dvojboj

26. dubna 2009 v 0:52 | Lenjulenka |  Já a zkoušky

...jak se v jednom týdnu najistotu odrovnat

...ale jako bonus udělat dvě zkoušky :)

Nedoporučuju. Vážně ne. A já jsem to v horizontu 2 měsíců absolvovala dvakrát.
Prve to ve dvou dnech byla humanitně humusná kombinace psychologie-etika, tento týden pak dermatologie (mému srdci velmi... blízká ;) a nukleární medicína (uhhhh... co více dodávat).

Odkud jste přišli

25. dubna 2009 v 20:05 | Lenjulenka |  Pocity, pohnutky, mé filozofické úvahy a jiné pitomosti
V poslední době se ve chvílích sladkého nicnedělání bavím zjišťováním, z jakých stránek ke mně čtenáři chodí. Pochopitelně vede fórum, v závěsu se drží Medykovy stránky a v neposlední řadě jsou to nejrůznější vyhledávače. Kromě obligárních anatomických a jiných medicínských výrazů existují očividně i velmi kuriózní cesty, jak na můj blog zavírat. Zde jsou nejvtipnější z nich:

Dermatologická II

19. dubna 2009 v 1:40 | Lenjulenka |  Má duše poetická
Na makuly, na papuly,
na pomfy i na pustuly,
lichen, lupus, hemeroidy,
jediný lék: KORTIKOIDY.

Venerologická

19. dubna 2009 v 1:28 | Lenjulenka |  Má duše poetická
Ať jsi slavná hvězda z porna,
ať jsi děvka nebo vzorná,
nymfomanka nebo svatá,
lues chytneš natotata.

Kdo v posteli chytrý není,
upadne mu přirození.
Kdo je velmi naivní,
bude brzo Há-IVní.

Dermatologická I

19. dubna 2009 v 0:59 | Lenjulenka |  Má duše poetická
Člověk, ten má hodně kůže.
na té kůži míti může
tisíc různých hnusných fleků.
Učit se je, to je k vzteku.
Vulgární jsem já i akné,
horší slova, než-li "ach néé"
na mysli mám... vcelku vzato,
je to nuda, se.u na to!!!

Podpořte a podepište!!

17. dubna 2009 v 15:04 | Lenjulenka
Dnes mi došel tento mail a prostě nemůžu jinak, než to šířit dál (a vy to taky šiřte, jak můžete):

Bezplatné očkování HPV
Na dole uvedených webových stránkách je k podepsání petice týkajícího se bezplatného očkování proti rakovině děložního čípku pro děvčata od 9 do 12 let.
Pokud bude na petici 1 mil. podpisů, tak toto očkování zavede Evropská unie bezplatně. Nic to nestojí, tak na to koukněte, podepište se a pošlete dalším lidem.

http://www.cervicalcancerpetition.eu/

Mé "první dojmy"

16. dubna 2009 v 19:00 | Lenjulenka |  Pocity, pohnutky, mé filozofické úvahy a jiné pitomosti
Dnes si mírně sebezpytně sáhnu do svědomí a obnažím veřejně své zranitelné nitro... Uvažuju, proč jsem tak špatná prvodojmařka - tedy proč mě lidi od pohledu (či od prvního slova) nemají rádi. S tímto bojuju už od telecích pubertálních let, kdy se mi rozvinulo v plné míře abstraktní myšlení a objevily se zárodky mé nynější osobnosti...
Nebojte se, nejsem ukřivděnec plačící nad svým osudem ve stylu "proč mě nikdo nemá rád". Přátele mám, mám jich, odvažuji se tvrdit, hodně a ještě s větší odvahou si myslím, že na spoustu těch, kteří se kolem mě vyskytují, se můžu spolehnout. Proč ale tito jedinci, beroucí na milost mou výstřední povahu, podivné záliby, excitovanost, depresivní nálady a klikaté myšlenkové pochody, museli projít dlouhou (a občas nedobrovolnou) cestou mě-poznání, aby se oprostili od toho příšerného prvního dojmu a začali mě vnímat coby lidskou bytost...?

Přespříliš hmatatelné ticho

13. dubna 2009 v 3:59 | Lenjulenka |  Pocity, pohnutky, mé filozofické úvahy a jiné pitomosti
Ticho mi nesvědčí. Měla jsem to vědět, popadesáté jsem to měla tušit - že mě 4 dny sklepní samoty, zimy, šera a mlčenlivosti uvrhnou do poustevnické deprese. Izolace nesvědčí mně a nesvědčí dokonce ani svému účelu - systematickému studiu... Leč Velikonoce neslavím, tak proč tedy oblažovat rodiče svou přítomností...
Dnes jediná živá lidská bytost, s níž jsem vykonávala činnost toliko civilizovanou, co slovní komunikace, byl mladý muž s krabicí od banánů plnou prádla. Na chodbě - jediné místo v blízkosti mého sklepa, kde teplota dostačuje k rozmražení a jakés takés funkčnosti mozkových závitů. Zmerčil, že se učím dermaci, a optal se, zda mohlo mít jakési osypané dítě, jež dnes viděl, neštovice. Ukázala jsem mu tedy obrázek z učebnice (seznal, že ano). Tolik mé dnešní artikulované projevy.

Technická

12. dubna 2009 v 23:35 | Lenjulenka |  Pocity, pohnutky, mé filozofické úvahy a jiné pitomosti
Abych předešla vašemu případnému (byť nepravděpodobnému) zmatení z proběhlých kosmetických změn na blogu...
  • Lenjulenka konečně pochopila význam slova PEREX! :D A taky hned tuto nově nabytou informaci s cílem všeobecného zpřehlednění široce uplatnila...tedy pro zobrazení celého článku od nynějška budete muset - kdo by to byl čekal - kliknout na "Celý článek" ;)))
  • Lenjulenka též již před časem vykonala pokus o vytvoření nového, umělecky hodnotnějšího záhlaví, v němž můžete luštit úryvky Hippokratovy přísahy v latině.
  • Ostatní změny nevymyslela Lenjulenka, ale záhadné to postavy ovládající Blog.cz. Kdyby mi někdo poradil, jak v rámci strategie "tón v tónu" změnit zpátky barvu nadpisů článků z modré na šedivou, byla bych mu do konce svého blogování zavázána.

Stručný návod na letní popitevák

12. dubna 2009 v 22:27 | Lenjulenka |  ANATOMIE
Tak už se nám zase blíží chvíle, kdy budeme popitevně pohovářet. Jistě jsou mnozí z vás zvědaví, čeho se mohou týkat záludné dotazy zkoušejících... Zde tedy předkládám své dosavadní zkušenosti (a prosím, pokud se vás čirou náhodou zeptají na něco, co není obsaženo v tomto pseudoseznamu, neplánujte na mě atentáty - anatomie je věda obsáhlá a možnost scucnout její podstatnou část do pár bodů omezená...).

Stále fascinována, stále unesena (a jemně zdeptána)

10. dubna 2009 v 22:23 | Lenjulenka |  Škola a tak podobně...
Stále jsem fascinována lidským tělem. 4 roky a pořád mě na pitevně zaplavují kvanta endorfinů, zcela úměrně počtu a titěrnosti nalezených struktur.
Včera jsem vykonala pitevní návštěvu a vrhla se na fossu infratemporalis. K mému mírnému zklamání byla ona fossa až podezřele přehledná a všechno až nelidsky tlusté a netitěrné; přesto mě naplnil pocit nekonečné blaženosti. :D Někdo se dobíjí fyzickou aktivitou, jiný se cpe čokoládou - já chodím na pitevnu.

Pidítko, vetřelec na zdi aneb Je paní operní pěvkyně?

6. dubna 2009 v 21:25 | Lenjulenka |  Škola a tak podobně...
Dnes jsem si odbyla svou premiéru coby superaktivní dobrovolné držadlo háků na ORL sále (nehledě na to, že to byla dobrá záminka, proč zatáhnout hodinu na extrémně zajímavé a vůůůbec ne stereotypní kožologické ambulanci).

Ušně nosně krčně slunečno

6. dubna 2009 v 19:13 | Lenjulenka |  Já a zkoušky
Tak už k nám pomalu strká nos jaro, přátelé! A já místo nasávání solární energie koukám do útrob knižních i lidských... ale všechno pěkně popořádku. :)

Tož tedy před týdnem nadešla ta historická chvíle, kdy jsem se vypravila do vod motolských chytnout na znalostní udičku nějakou tu slušnou, nezahanbující a další návštěvy na klinice umožňující známku. Mé nadšení z oné neopakovatelné události nemohl zkalit ani můj hypoglykemický sopor, ni 20tihodinový spánkový deficit, zázračně nasbíraný v průběhu 5 krušných polostudijních nocí. Stoupající teplota okolního prostředí mi totiž, narozdíl od většiny, dle křivky Gaussovy normálních lidských bytostí, nezpůsobuje únavu a spavost, nýbrž se ze mě stává insomniak.