...jak se z medicíny zbláznit jen částečně...

Květen 2010

Neděkujme (bohužel není za co) - odejděme (naštěstí je kam)

19. května 2010 v 2:03 | Lenjulenka

Na našem starém známém tzv. zpravodajském serveru (nazývejme věci pravými jmény, tedy oprava, na bulvárním serveru) vyšel opět článek o nehorázných ;)) platových požadavcích lékařů.
Možná za můj stav obluzení mysli může ta dvojka vína, co jsem do sebe po večeři hrkla, možná pozdní hodina, ale připojená diskuze na můj nevzdělaný, protekční mozeček působí ne jako něco, co by mě mělo zákonitě naštvat, ale spíše jako úsměvná studie "malého českého člověka". Prostě odborníci na vše a za každé situace, národ bodrých Patů a Matů roubujících hrábě na kliku od Trabanta.
Chcete-li se pobavit, čtěte níže :)


Nebaví vás CNS? ;)

16. května 2010 v 17:25 | Lenjulenka |  ANATOMIE

Vox populi, vox dei

12. května 2010 v 21:54 | Lenjulenka
Vyhlásil-li by někdo soutěž v tom napsat co nejnenávistnější traktát na téma "Lékaři a jejich platy", jistě by zvítězil jakýsi Jirka z Chlumce a jeho skvostný komentář k jistému článku na Novinky.cz... Tak pokud jste ho náhodou minuli, níže přikládám...

Jsem medik... a kdo je míň?

7. května 2010 v 4:08 | Lenjulenka |  Pocity, pohnutky, mé filozofické úvahy a jiné pitomosti
Poslední dobou mě přepadá stále nutnější pocit, že čím více se blížím otitulování, tím méně úcty si byť coby obyčejná lidská bytost zasloužím. Kdo už měl tu sladkou možnost projít nějakou klinickou stáží, jistě bylo jeho ucho nejednou oblaženo zejména sestrami a mladými namachrovanými doktůrky do všech pádů skloňovaným neologismem "JENOMMEDIK". Čím déle jsem jenommedikem, tím méně si připadám jenomčlověkem (jenž má zřejmě podle sanitářů a uklizeček právo např. stát nehnutě na chodbě, narozdíl od jenommediků, kteří v jejich úhlu pohledu na té chodbě spíše nehnutě překážejí). Více než (alespoň obyčejní, možná dokonce i malinko vzdělaní ;) lidé jsme něco jako hejno pobzukávajích much s fonenďáky. Jenom čekám, kdy nás začnou honit s plácačkou a obmotávat mucholapkama... 

To, že mi jednou uklizečka východním přízvukem vynadala, že jí pošlapu čerstvě vytřené schody (a tudíž jsem musela obejít celou III. internu, abych se dostala k zadnímu schodišti) nebo že mi sanitář, zavadivší o mé rameno, důrazně doporučil, ať si radši příště do těch dveří třeba lehnu, to jsou jen úsměvné historky z natáčení. Co mi ovšem bylo dopřáno zažít, přetrpět, přežvýkat, vyplivnout a znovu pozřít na jiném nejmenovaném interním oddělení, nad tím můj jenommedický rozum zůstává stát. Aby ne, když náš neuropsychický vývoj zřejmě zamrzl někde mezi australopitékem a homo erectus.

Tedy nejmenovaný činovník, oblepený tituly odpředu dozadu, počal první den stáže dělat docházku. Ano, kontrola musí být. Opozdilcům ovšem udělil černý puntík - za dva černé puntíky přezkoušení jím, činovníkem osobně. Závan starých dobrých času na základní škole.
Čtvrtý den stáže. Činovník má přednášku, docházku začíná dělat v 7:57. Spolužačka, objevivší se ve dveřích přesně v 8:00, je obdařena černým puntíkem. Možná, když budeme moc zlobit, dostaneme i poznámku a ošklivé razítko do deníčku :P
Lenjulenka je naivní. Lenjulenka potřebuje kvůli anatomáku chybět a v duchu fair-play se s činovníkem domlouvá na odpoledním dýchánku za účelem získání zápočtu, za což je po zásluze potrestána. Dýchánky absolvuje celkem dva a ani jednou se nedočká odpovědi na "Dobrý den". Místo toho "Snad to budete umět líp, než ta před vámi, co jsem vyrazil.", usazení na židli cca 4 metry stolu činovníka, jednoslovné zadání tématu a "Spustťe." 10timinutový monolog a vyprovození se slovy "Doučte se to."
Druhý dýchánek již úspěšný, neméně příjemný a vřelý. Naproti přes chodbu překvapivě jiná kolegyně jako náhradu za absenci zcela pasivně absolvuje kazuistický seminář. Bezdůvodné absence jsou zřejmě lepší absence a kvůli nim není nutno provinilce přezkoušet.

Lenjulenka byla po zásluze potrestána a odnynějška z vysoka sere na fair-play.

Basální ganglia...?

6. května 2010 v 1:11 | Lenjulenka |  ANATOMIE
Chce-li si někdo při studiu okruhů basálních ganglií klikat a blikat, zde nabízím svou v potu tváře splácanou prezentaci. Níže je ochutnávka ;) Užijte ve zdraví a prosím, snažně vás prosím, nevydávejte to za své dílo... fakt jsem si s tím dala docela dost práce.